Przejdź do treści

BGK – partner strategiczny Forum

Mieszkalnictwo, efektywność energetyczna, robotyzacja polskiego biznesu oraz co Polska może zyskać, dzięki uczestnictwu w inicjatywie Trójmorza –  to tylko niektóre tematy, o których dyskutować będą eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

 Bank Gospodarstwa Krajowego to ważny uczestnik rozwoju gospodarczego, wspierający realizację Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz sektora finansów publicznych. Działa wspólnie z pozostałymi instytucjami rozwoju: PFR, PAIH, PARP, ARP, KUKE, a we współpracy z innymi instytucjami finansowymi w regionach, poprawia dostęp przedsiębiorców do finansowania, co przekłada się na lepsze wskaźniki gospodarcze. Aby pobudzić przedsiębiorczość i rozwój mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, BGK oferuje gwarancje kredytowe i poręczenia, będąc wiodącą instytucją gwarancyjną w Polsce.

BGK wspiera przedsiębiorczość, pomagając firmom na wszystkich etapach ich rozwoju, także poza granicami kraju. Będzie to temat wtorkowego panelu (26.06, godz. 10.25), organizowanego pod egidą BGK „Finansowanie ekspansji zagranicznej i eksportu w krajach Trójmorza”. Jak wygląda wymiana doświadczeń w projektach i kontraktach realizowanych w krajach Trójmorza oraz jakie są możliwości wspierania działalności polskich przedsiębiorstw za granicą? Jak zwiększyć udział polskiego eksportu do krajów Trójmorza? Jak ułatwić ekspansję projektom o strategicznym znaczeniu dla Polski oraz jak pomóc podmiotom, które na rynkach międzynarodowych stawiają pierwsze kroki? Odpowiedzi na ten temat postarają się udzielić prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka i główny ekonomista BGK Mateusz Walewski.  W dyskusji na temat Trójmorza udział zapowiedzieli: Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, John Armstrong – radca ds. ekonomicznych Ambasady USA oraz Adam Żołnowski – Wiceprezes DCT Gdańsk.

Bank Gospodarstwa Krajowego stanowi ważne ogniwo w finansowaniu i wspieraniu istotnych społecznie obszarów, takich jak infrastruktura mieszkaniowa, ekonomia społeczna, gospodarka komunalna. Jednym z najżywiej dyskutowanych zagadnień jest kwestia mieszkalnictwa. Jaka jest rola BGK i plany związane z programami Mieszkanie+  dowiedzą się Państwo podczas panelu 25 czerwca o 12:00. Udział w debacie weźmie prezes BGK Beata Daszyńska- Muzyczka.

Projekty poprawiające efektywność energetyczną to kolejny z obszarów, w które angażuje się  BGK. W 2018 r. bank planuje dalszy wzrost zaangażowania w finansowanie projektów infrastrukturalnych realizowanych przez sektor samorządowy, w tym m.in. transportu publicznego, energetyki, gospodarki odpadami i budynków użyteczności publicznej. Jak programy dostępne w ofercie banku mogą pomóc w walce ze smogiem opowie w pierwszym dniu Forum (25.06, godz. 16:20) wiceprezes BGK Włodzimierz Kocon, a kolejnego dnia (26.06, godz. 9.30) o perspektywach inwestycji energetycznych w Polsce dyskutował będzie członek zarządu Wojciech Hann. Tego samego dnia o 9.30 Radosław Kwiecień z zarządu BGK opowie o roli banku we wspieraniu robotyzacji i automatyzacji.

 Zapraszamy również na pozostałe panele z udziałem naszych ekspertów:

  • Pierwszego dnia (25.06) o godzinie 12:00 o zdobyczach II RP i inwestycjach współczesnych dyskutował będzie dyrektor ds. sektora finansów i infrastruktury Paweł Szaciłło.
  • Adam Kostrzewa, dyrektor ds. sektora telekomunikacyjnego  weźmie udział w panelu „Korzyści polskich przedsiębiorstw ze start-up” 25 czerwca o godz. 12:00.
  • Tego samego dnia o 16:20 Jolanta Wiewióra, dyrektor zarządzająca pionem HR i komunikacji w BGK opowie o modelach kariery zawodowej w Polsce i o przebudowie kultury organizacyjnej w BGK.