Przejdź do treści

Totalizator Sportowy Partnerem Głównym Forum

Działania, które podjęte zostaną dziś, w przyszłości mogą zmienić całą naszą rzeczywistość – doskonałym przykładem tej myśli jest Totalizator Sportowy, który od wielu lat należy do grona najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek. Spółka powstała by gromadzić środki, z których finansowano remonty i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Później do zadań Totalizatora Sportowego doszło też przekazywanie funduszy na szeroko rozumianą kulturę narodową. Dziś spółka jest jednym z najważniejszych filarów wspierających te dwie dziedziny życia społecznego.

Totalizator Sportowy dysponuje siecią ponad 17 000 punktów sprzedaży, które każdego dnia oferują szeroki wachlarz produktów loteryjnych. Nadrzędnym celem spółki jest stały rozwój, poszukiwanie nowych innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą wyprzedzać potrzeby rynku i wpływać na rozwój polskiej gospodarki, wpisując się tym samym w strategię odpowiedzialnego rozwoju.

Spółka nie tylko dba o rozwój tradycyjnych produktów spod znaku LOTTO, ale rozpoczyna również działalność w zupełnie nowych obszarach biznesowych, takich jak salony gier na automatach poza kasynami gry oraz kasyno internetowe.

Totalizator Sportowy realizuje zadanie wsparcia polskiego sportu na kilku płaszczyznach – przekazując środki z dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, a także wspierając wybrane organizacje, kluby i wydarzenia sportowe ze środków własnych. Od 1994 roku z tytułu dopłat dzięki graczom LOTTO przekazaliśmy na powyższy fundusz celowy, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki ponad 11,3 miliarda złotych.

W minionych dziesięcioleciach dzięki funduszom z Totalizatora Sportowego zostało zrealizowanych także wiele różnych działań związanych ze wsparciem kultury i sztuki – od remontów bibliotek i teatrów, po lokalne i ogólnopolskie wydarzenia. Tylko poprzez środki z dopłat do gier LOTTO spółka przekazała od 2003 roku na Fundusz Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 2,1 miliarda złotych.

Jednym z priorytetów Totalizatora Sportowego jest realizacja Programu Odpowiedzialnej Gry, bowiem to gracze niezmiennie pozostają w centrum naszego zainteresowania. Program prowadzony jest w spółce od 2010 roku i od początku budowany był w oparciu o najlepsze praktyki World Lottery Association oraz The European State Lotteries and Toto Association. Od 2013 roku spółka posiada certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa grających wyżej wymienionych organizacji branżowych.

Wszystkie produkty Totalizatora Sportowego przed wdrożeniem są badane pod kątem ich wpływu społecznego i są dostępne tylko dla osób powyżej 18. roku życia. Nasi sprzedawcy są tak przeszkoleni, by gracze, którzy mają do czynienia z naszymi produktami otrzymywali wiedzę i informacje związane z odpowiedzialną grą.